ASUS BE24EQSK
- Model: ASUS BE24EQSK
- Warranty: 12 Month
- Updated: 26 / 05 / 2026
- Availability : In Stock
- 260 234 $
| Size | 24" |
| Brightness(Max) | 300 Nits |
| Resolution | FHD 1920x1080 |
| Panel Backlight / Type | IPS |
| Refresh Rate | 75Hz |
| ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) | 1000:1 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Response Time | 5ms (Gray to Gray) |
| Audio Features | 2W x 2 Stereo RMS |
| I/O Ports |
1x Display Port 1.2,1x HDMI,1x VGA,Earphone Jack,PC Audio Input |
| Mechanical Design |
Tilt : +35°~-5° Swivel : +180° ~ -180° Pivot : +90° ~ -90° Height Adjustment : 0~130mm VESA Wall Mounting : 100x100mm Kensington Lock : Yes |
| Accessories |
DisplayPort cable (Optional) HDMI cable (Optional) MiniPC Kit Power cord Quick start guide USB Type-B to A cable (Optional) Warranty Card |